0%
Spójność, konsekwencja, klasyka i nowoczesność
Wnętrza domu jednorodzinnego

Bryła domu została zaprojektowana od podstaw i dostosowana do potrzeb Inwestorów. Właścicielom zależało na wnętrzach doświetlonych, dlatego już na etapie geodezyjnym dom został  ustawiony zgodnie z pożądanymi stronami świata, a każda ściana, umiejscowienie okien i drzwi było przemyślane na etapie funkcjonalnym.

Koncepcja aranżacji tego domu zakładała od początku spójne wnętrza, inspirowane klasyką, co widać na przykładzie konsekwentnie zastosowanej sztukaterii. Aby dom prezentował się bardziej współcześnie, na każdym kroku w oczy rzucają się nowoczesne elementy.

Od samego wejścia do domu rozprzestrzenia się widok na całą strefę dzienną. Charakter całej aranżacji najlepiej oddaje salon połączony z jadalnią, otwarty na kuchnię. To miejsce miało być przestronne i funkcjonalne.
I takie właśnie jest.

W całym domu dominują stonowane kolory i neutralne materiały. Białe ściany są tłem dla zabudów stolarskich w kolorze drewna orzechowego i bieli idealnie dopasowanej do koloru ścian. Właścicielka jest fanką sztuki użytkowej oraz miłośniczką książek. Dlatego bardzo ważnym było wygospodarowanie miejsca na zbiory.

W salonie króluje narożnik, który pomieści czteroosobową rodzinę oraz zawsze mile widzianych gości. Przechodząc kilka kroków do strefy jadalni możemy zasiąść przy stole, który po rozłożeniu ugości liczne grono.

Otwarcie kuchni na salon i jadalnię było bardzo ważne dla Właścicieli. Wspólne spędzanie czasu podczas codziennych zajęć to doceniany rytuał w tym domu. Drewniane fronty zabudowy zostały podkreślone blatem granitowym w pięknej kompozycji ubarwienia.

Prywatna część domu znajduje się w dalszej części budynku. Pokoje dzieci zostały zaaranżowane zgodnie z ich zainteresowaniami. W sypialni pierwsze skrzypce gra tapicerowane łóżko, z którego użytkownicy mają widok na kino domowe.

W całym domu na ścianach między sztukaterią mamy pozostawione miejsce na sztukę. Właścicielce zależało aby dom mógł ewoluować i w przyszłości wypełniać się pięknem artyzmu.

W łazience ciemne ściany są świetnym tłem dla jasnych elementów.
Łazienka dla gości jest zaprojektowana z przymrużeniem oka, ale nadal znajdziemy w niej spójne elementy przewijające się w pozostałej części domu.

Powrót do góry